Кінотеатру ім. Довженка виповнилося 55 років

17 травня 2019
16 квітня 2019 року кіноконцертному залу ім. О. Довженка виповнюється 55 років. Більш ніж пів століття тому кінотеатр відкрив свої двері для прихильників кіномистецтва. Це був перший кінотеатр з широкоформатним екраном у Запоріжжі. Першим фільмом, який побачили запоріжці,  був «Кріпосна актриса» (радянський повнометражний кольоровий широкоформатний музичний художній фільм, поставлений на Кіностудії «Ленфільм» в 1963 році режисером Романом Тихомировим)
 
Проектом кінотеатру на початку 1960-х років зайнявся Харківський Міськбудпроект під керівництвом архітектора Георгія Густавовича Вегмана. Головна задача проекту -  збудувати спорудження класичного кінотеатру з хорошою акустикою і оптикою, системою вентиляції із застосуванням фонтану для охолодження. З огляду на систему кондиціонування повітря в кінотеатрі, це був один з кращих кінотеатрів Європи на той момент.
 
За роки існування кінотеатр відвідало більше 1 500 000 глядачів. 
 
Кінотеатр не тільки висвітлює всі новинки кіно, але і активно займається розвитком кінематографа в Україні - всі допрем'єрні покази, презентації, творчі зустрічі з відомими акторами, режисерами та продюсерами проходять саме в кінотеатрі ім. Довженко. 15 років поспіль кінотеатр проводив фестиваль "Синерама", в цьому році втретє Запорізький Міжнародний кінофестиваль ZIFF запросить жителів і гостей міста поринути в світ короткометражного кіно!
 
Кінотеатр ім.. Довженка – це кінотеатр із найбільшою історією і самими творчими проектами!

Скоро в кінотеатрі

Love Shorts (Фестиваль фільмів про кохання)

Останні новини

8 липня 2020

20 березня 2020