Історія кінотеатру ім. Довженка

На початку 60-х минулого століття молодому промисловому гіганту був необхіден і культурний розвиток. Проектом кінотеатру зайнявся Харківський Горстройпроект під керівництвом архітектора Георгія Густавовича Вегмана. Він постарався звести споруду класичного кінотеатру з ідеальною акустикою і оптикою, системою вентиляції із застосуванням фонтану для охолодження. Враховуючи досконалу систему кондиціонування повітря в кінотеатрі, це був один з кращих кінотеатрів Європи. Післявоєнне покоління промислового гіганта практично виросло на фільмах "Довженко". І режисера, і студії, і кінотеатру.

Тільки на початку 90-х була проведена косметична реконструкція кінотеатру та прилеглої території (фонтана, охолодження, вентиляції).

У 1999 році було придбано та встановлено стерео кінообладнання. Кіно в окулярах було новинкою для запорожців, тому відвідуваність значно зросла, що дозволило керівництву та колективу утримати кінотеатр на плаву і підготувати його до повного технологічного переоснащення. Була проведена заміна кінопроекторів MEO 5oXS, встановлена перша тоді в місті система об'ємного звуку, що є стандартом якісного звукового супроводу на заході. Був встановлений новий екран, який був всі ці роки і залишається на даний час найбільшим у місті. Кінозал, у відповідності з сучасними вимогами до якості звуку ("Audio is a half of the film" - "Звук – це половина фільму", – Джордж Лукас), оснащений найсучаснішою акустичною системою формату DOLBY DIGITAL® SURROUND-EX (Dolby 6.1), основу якої складають звуковий процесор Dolby DA-20 (шість каналів, формат Dolby Digital) і новітній кіновідеозвуковий процесор CP-650 (сім каналів, формат Dolby Digital Surround EX).

16 квітня 2004 року кінотеатр імені А. П. Довженка відзначив своє 40-річчя. Всі ці роки кінотеатр був і залишається культурним центром міста. Його відкриття було великою подією в місті, оскільки це був перший широкоекранний повноформатний кінотеатр. "Кріпосна актриса" – перший фільм, який запорожці побачили в новому кінозалі. Всі ці роки кінотеатр залишався першим екраном міста, демонстрація фільмів на якому завжди вважалася прем'єрним сеансом. Старше покоління запорожців пам'ятає такі кіносвята, як прем'єри фільмів: "Доля", "Екіпаж", "Коней на переправі не міняють" і багатьох-багатьох інших. Зараз же, з того часу, як кінотеатр став співпрацювати з дистриб'юторами фірми "MIRAMAX" та ін, репертуар досить свіжих і популярних у всьому світі стрічок оновлюється в середньому щотижня. Перефразовуючи класика, можна сказати – все йде, а мистецтво (у т. ч. кіномистецтво) – залишається. Цю ж думку поділяє і колектив кінотеатру, робота якого неодноразово відзначалася грамотами міністерства культури України, срібною медаллю ВДНГ, грамотами обласного та міського управління культури.

Інформація про кінофестивалі "Запорізька сінєрама"

  • 1999 рік - 1-й кінофестиваль пройшов під девізом "До згоди через кіномистецтво". Гість фестивалю - нач. управління Міністерства культури М. Мазур.
  • 2000 рік - II-й кінофестиваль. Ідея свята - через світ людської душі, духовність згоди в суспільстві засобами кіномистецтва. Гість кінофестивалю - Ст. Талашко.
  • 2001 рік - III-й кінофестиваль пройшов під девізом: "Мистецтво екрана - наш друг - кіно, що з дитинства у всесвіт відкрило вікно". Глядачі зустрілися з нашою землячкою артисткою театру і кіно С. Ромашко.
  • 2002 рік - ІV-й кінофестиваль пройшов під девізом: "За щастя родині! За долю дитини! За добро і любов!". Гостями фестивалю стали Наталя й Ольга Сумські, А. Хостікоєв, Ст. Борисюк, Ст. Талашко.
  • 2003 рік - V-й кінофестиваль пройшов під девізом: "Вересневі крила вітру принесли нам любов!" Гості фестивалю - режисер О. Санін з допрем'єрним показом стрічки "Мамай", актор Ст. Пащенко і кінокритик С. Тримбач.
  • 2004 рік - VI-й кінофестиваль, який присвячений 110-й річниці з дня народження О. Довженка і пройшов під девізом: "Всьому початком є любов...". Гості фестивалю актори батько і син Сотніченко з показом одного з фільмів молодіжного проекту "Любов - це ...", "Денис і Христина" і генеральний директор фестивалю "Стожари", заслужена артистка України Н. Ільїна.
  • 2005 рік - VII - й кінофестиваль пройшов під девізом "Любов до родини, любов до країни єднає з мистецтвом людину любов!" У ньому взяли участь актори і режисери України, Росії та Білорусі.
  • 2006 рік – VIII – кінофестиваль «Всьому початок є любов»
  • 2007 рік – ІХ – «Мати+Малюк=Майбутнє». Гостями фестивалю були Народний артист України Богдан Бенюк і режисер Микола Залеев-Руденко

Скоро в кінотеатрі

Морена

Графік прокату

З 5 грудня 2024